Witamy

w Willi Alexander

Willa Alexander

Resort & SPA

Atrakcje w okolicach Mielna i Unieścia

Czyli co ciekawego możemy zobaczyć w najbliższych okolicach tych miejscowości.

Tu podaj tekst alternatywny

Promenada Przyjaźni w Mielnie

Tak brzmi jej pełna nazwa, powstała w 1908 roku. Pierwotnie miała ona funkcję ochronną wobec przybrzeżnych wydm – umacniała i zabezpieczała brzeg przed niszczycielskim działaniem fal morskich. Z czasem turyści wypoczywający w kurorcie upodobali sobie to miejsce na spacery i… tak już zostało. W 2018 r. w ramach ostatniego etapu odbudowy przedsięwzięcia połączono dwa istniejące odcinki - zabrane przez żywioł - w jedną całość. Promenada wydłużyła się do prawie 2 kilometrów, stając się ważnym elementem integrującym całe miasto Mielno, gdyż można teraz nią spacerować aż od centrum do Unieścia. Wykonane zostało również oświetlenie całości ciągu spacerowego oraz pojawił się nowy element tj. tablice promujące atrakcje wszystkich miejscowości w całej gminie.

Tu podaj tekst alternatywny

Velo Baltica

Nadmorska trasa rowerowa. Szeroka, asfaltowa nitka przecina nadmorski las. Miejscami jest tuż obok klifów. Dzięki niej można już przejechać malowniczą trasą z Kołobrzegu, przez Mielno do Koszalina. Nowy odcinek, którego budowa właśnie się zakończyła, liczy 18 kilometrów. Odcinki łączące Mielno, Chłopy, Sarbinowo, Gąski, Ustronie Morskie i Sianożęty, czyli miejscowości gdzie są takie atrakcje jak przystań rybacka w Chłopach, latarnia morska w Gąskach, czy 16 południk koło Chłopów. W celu poprawienia standardów i zapewnienia ciągłości trasy wciąż jest ona przebudowywana i udoskonalana.

Tu podaj tekst alternatywny

Przystań rybaków morskich

Jest często odwiedzana przez turystów. Tam można kupić ryby prosto z morza lub świeżo wędzone węgorze, łososie, halibuty, śledzie i inne ryby. Przybysze z głębi kraju z zainteresowaniem przyglądają się pracy rybaków na łodziach i w sieciarniach.

Tu podaj tekst alternatywny

Leśna Pętla Przygód i Tajemnic w Mielnie

Jest to rodzaj ścieżki przyrodniczej, która prowadzi przez charakterystyczne dla nadmorskiego lasu stare wydmy oraz inne obiekty: grodziska i bunkry. Najbardziej charakterystyczne elementy ścieżki to wielkie figury szyszek, kładka łącząca dwa grodziska, taras widokowy oraz dwa nowe „opakowania” bunkrów. To typowo rodzinny produkt, wielka frajda dla dzieci i zachęta do odwiedzenia tego niezwykłego zakątka Mielna.

Tu podaj tekst alternatywny

Park linowy "Tukan" Mielno

Wypoczywając nad morzem w Mielnie z pewnością warto odwiedzić Park Linowy Tukan. Niedaleko plaż, około 5 minut od centrum miasteczka znajduje się Park Linowy, w którym czeka ponad 70 atrakcji dla dorosłych i dzieci na 4 zróżnicowanych trasach.

Tu podaj tekst alternatywny

Ogrody Tematyczny Hortulus w Dobrzycy

Dobrzyca to mała miejscowość znajdująca się w województwie zachodniopomorskim w okolicy Koszalina. Obecne tu ogrody są zróżnicowane tematycznie. Jest ich tutaj 28, a każdy z nich reprezentuje odmienny styl. Obecne są tutaj tysiące gatunków różnych roślin, które pochodzą z całego świata. Zwiedzaniu towarzyszy kojący zapach kwiatów oraz nastrojowa muzyka. W ogrodach w okresie letnim jest także labirynt. Jego pokonanie może być prawdziwym wyzwaniem.

Tu podaj tekst alternatywny

Pomerania Fun Park

Pomerania Fun Park to największy Park Rozrywki na Pomorzu Zachodnim. Park można porównać do bajkowego ogrodu, gdzie na ponad 30 hektarach cała rodzina będzie mogła spędzić wspaniały czas na wspólnej zabawie. Na terenie Parku znajdują się atrakcje zewnętrzne dostępne sezonowo oraz atrakcje całoroczne działające niezależnie od pogody. Do dyspozycji gości są dwie restauracje oraz liczne punkty gastronomiczne.

Tu podaj tekst alternatywny

Papugarnia Koszalin

Papugarnia Koszalin to miejsce gdzie papugi latają swobodnie. Spotkasz tu wiele gatunków ptaków egzotycznych, które będziesz mógł oglądać z bliska. Papuga to bardzo ciekawy ptak... przyjdź i przekonaj się, że to prawda! Spędź wraz z rodziną miło czas w towarzystwie 70 kolorowych ptaków, które dostarczą Ci niesamowitych wrażeń.

Tu podaj tekst alternatywny

Park Wodny Koszalin

Park Wodny Koszalin to jeden z najnowocześniejszych i największych aquaparków w Polsce. W strefie rekreacyjnej Parku Wodnego znajduje się sześć basenów, z których dwa umiejscowione są w strefie zewnętrznej aquaparku z czego jeden czynny jest przez cały rok, natomiast w wewnętrznej strefie rekreacji znajdziemy m.in. basen sportowy, basen do nauki pływania, basen dla dzieci, rwącą rzekę, sztuczną falę, i wiele innych atrakcji.

Tu podaj tekst alternatywny

Motylarnia Koszalin

Motylarnia to miejsce gdzie wielbiciele subtelnego piękna będą mogli podziwiać motyle z przeróżnych zakątków świata. To kilkadziesiąt barwnych latających swobodnie motyli, których piękno jest ucztą dla ludzkiego oka!

Tu podaj tekst alternatywny

Kolejka Wąskotorowa

Kolejka liczy sobie ponad 100 lat. Ma bardzo ciekawą historię, z którą można zapoznać się na poszczególnych czynnych jeszcze stacyjkach w Koszalinie, Boninie, Manowie i Rosnowie. Podróż kolejką w odkrytych wagonikach jest bardzo ciekawa - można bezpośrednio podziwiać przyrodę. Doskonałe miejsce do rodzinnego wypoczynku na plaży w Rosnowie lub okolicznych lasach. Organizatorzy podróży piknikowych zapewniają ognisko w Rosnowie i nie tylko...Możliwe jest także zabranie ze sobą rowerów.

Tu podaj tekst alternatywny

Play Park

Świetne miejsce dla każdego. W parku otrzymają Państwo mnóstwo rozrywki i wyskokowych atrakcji. Każdy może skakać na trampolinach czy zabawy w basenie z gąbkami. Oprócz parku trampolin, basenów z gąbkami Play Park posiada jedyną w regionie skocznię do ślizgów na desce oraz ściankę wspinaczkową.

Tu podaj tekst alternatywny

Rejsy statkiem MILA

Rejsy wycieczkowe statkiem Mila po jeziorze Jamno. Statek zabiera na pokład 61 osób, a rejs trwa ok. 1 godz. Trasa - 8 km po zachodniej i środkowej części jeziora Informacje o historii regionu i wybranych obiektach na brzegach. Mila cumuje przy pomoście Klubu Morskiego „Tramp” w Mielnie na ul. Chrobrego 32.

Tu podaj tekst alternatywny

Latarnia morska

Latarnia morska w Gąskach zbudowana została pod koniec XIX wieku, w latach 1876-1878. Jest to jedna z wyższych latarni. U podstawy wieży znajduje się dom latarnika, kramiki z jedzeniem i pamiątkami oraz ładnie zagospodarowany teren. Ze szczytu rozciąga się piękny widok na Morze Bałtyckie, w bezchmurną pogodę można zobaczyć Chłopy, Sarbinowo, Mielno i Unieście.

Tu podaj tekst alternatywny

Miasto myszy

To jedyne muzeum o takiej tematyce na terenie naszego kraju. Oglądać tu można około 500 myszek. Całe wnętrze to perfekcyjne odwzorowaniem mysiej nory. Muzeum obfituje w wiele interesujących faktów na temat tych małych zwierzątek. Z pewnością dobrze będą się tu bawić dzieci i dorośli.

Tu podaj tekst alternatywny

Molo w Kołobrzegu

Molo w Kołobrzegu jest usytuowane w Dzielnicy Nadmorskiej, nieopodal sanatorium Bałtyk. Historia tego miejsca sięga 1881 roku, kiedy to powstał na tym terenie pierwszy drewniany pomost. Na jego szczycie mieściła się przystań dla żaglowców. Niestety obiekt ten został zniszczony podczas II wojny światowej. W latach 70 XX wieku na tym obszarze powstało nowe molo. Długość tego obiektu wynosiła 220 metrów, a szerokość około 9. Molo zostało zwieńczone przystanią dla statków wycieczkowych i żaglowców. W 2014 władze samorządowe zdecydowały o renowacji tego obiektu. Dodano zachwycające, kolorowe iluminacje.

Tu podaj tekst alternatywny

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu

Miejsce to działa od 1963 roku. Siedziba muzeum znajduje się w pałacu Braunschweigów, który został wpisany do rejestru zabytków. Znajduje się tutaj największa w Polsce i jedna z największych w Europie kolekcja mundurów. Podziwiać można także broń obuchową, sieczną, palną, miotającą, a także kolekcje broni ze średniowiecza. Na plenerowej wystawie dodatkowo udostępnione zostały działa, czołgi, samoloty. Do niektórych z nich można wejść i wykonać zdjęcie.

Dołącz do newsletter'a